Среда, 15.05.2024, 16:09Приветствую Вас Гость | RSS
12 Ballov
Меню сайта
Категории раздела
Для WEB mastera [1]
Продвижение и раскрутка сайтов.
Рефераты [4]
Рефераты, курсовые, дипломные работы.
Форма входа

Каталог файлов


Главная » Файлы » Рефераты

АНАЛІЗ ЛІКВІДНОСТІ ТА ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ КОМЕРЦІЙНОГОБАНКУ
[ Скачать с сервера (396.0 Kb) · Скачать удаленно () ] 06.04.2010, 17:52

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

КАФЕДРА ФІНАНСІВ

 

 

 

 

 

 

 

К У Р С О В А  Р О Б О Т А

 

з дисципліни "Банківські операції"

на тему:

АНАЛІЗ ЛІКВІДНОСТІ ТА ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ КОМЕРЦІЙНОГОБАНКУ

 

 

Виконав студент:

                                ____________________

                                             (підпис)

 

групи____________

______________________________

                              (П.І.Б.)

 

 

Науковий керівник:

                                ____________________

                                             (підпис)

 

_____________________________

                              (П.І.Б.)

 

 

Дата здачі роботи:

"____"___________________200__ р.

 

 

 

Херсон 2010

Зміст

 

ВСУП…………………………………………………………………...………….3

 

РОЗДІЛ 1. ТЕОРИТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ТА ЛІКВІДНОСТІ ……………………………………………………………..……..6

1.1 Cуть і значення  ліквідності та платоспроможності………………………..6

1.2. Основні показники, що характеризують ліквідність та платоспроможність………………………………………………………………..8

1.3. Методи управління ліквідністю банку…………………………………….13

 

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ЛІКВІДНОСТІ ТА ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ……………………………………………...………19

2.1. Мета, завдання та джерела аналізу ліквідності комерційних банків …...19

2.2. Аналіз платоспроможності банку………………………………………….24

2.3. Аналіз ліквідності комерційного банку………………………………..….27

 

РОЗДІЛ 3.  ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ТА ЛІКВІДНОСТІ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ..44

 

3.1 Рекомендації по підвищенню ліквідності і платоспроможності комерційного банку………………………………………………………..…….44

 

ВИСНОВОК……………………………………………………………….……..53

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….56

ДОДАТКИ……………………………………………………………..…………58

 

 

 

ВСТУП

 

Ліквідність та платоспроможність комерційного банку є одним з найважливіших показників, що характеризують фінансову стійкість банківської установи, вони показують достатність власних коштів того чи іншого банку для забезпечення захисту інтересів його вкладників та інших кредиторів, а також характеризують здатність банківської установи забезпечувати своєчасне виконання своїх грошових зобов’язань.
      Лiквiднiсть - це здатнiсть банку забезпечити своєчасне виконання своїх грошових зобов’язань. Вона визначається збалансованiстю мiж термінами i сумами погашення активiв та термінами i сумами виконання зобов’язань банку, а також термінами та сумами інших джерел та напрямів використання

коштів типу відачі кредитів та понесених витрат.
      Платоспроможнiсть - здатність юридичної чи фiзичної особи своєчасно i повнiстю виконати свої платiжнi зобов’язання.
   Одним із найважливіших завдань управління банком є забезпечення належного рівня ліквідності. Банк вважається ліквідним, якщо він має можливість залучати грошові кошти за прийнятною ціною тоді, коли вони потрібні. Це означає, що банк повинен у будь-який час мати змогу задовольнити вимоги своїх клієнтів про зняття грошових коштів з їхніх рахунків.
      
У сучасній літературі існує два підходи до характеристики ліквідності. Ліквідність можна розуміти як запас чи як потік. Запс характеризує ліквідність банку на визначений момент, його здатність відпьвісти за своїми поточними зобовязаннями, особливо за рахунками до запитання. Як потік ліквідність оцінюється за певний період чи на перспективу. При цьому ліквідність з точки зору запасу характеризується як досить вузький підхід. При розгляді ліквідності як потоку більша увага приділяється можливості забезпечення перетворення менш ліквідних активів у більш ліквідні, а також притоку додаткових засобів, включаючи одержання позик.
       Однією з умов ефективної діяльності комерційних банків є забезпечення високого рівня надійності та мінімального ризику здійснюваних операцій, в основі чого лежить ліквідність банківської установи, її здатність безперебійно виконувати свої зобовязання перед клієнтами.
Специфіка функціонування комерційного банку як інституту кредитної системи полягає у використанні залучених коштів, що належать іншим субєктам ринку.                                            Основою ж організації господарювання підприємств нефінансового сектору економіки є власні ресурси. Зрозуміло, що банкрутство такого підприємства безпосередньо загрожує лише його власникам та обмеженому колу контрагентів. А неплатоспроможність банку може дестабілізувати всю грошово-кредитнусистему країни через серію фінансових крахів кредитних установ, діяльність яких тісно повязана з численними операціями на міжбанківському ринку. Тому до ефективного управління ліквідністю комерційного банку слід ставитись Як до фундаментальної основи фінансового менеджменту в будь-якій кредитній установі.
        В Україні ця проблема набуває особливої гостроти через загальний спад виробництва, платіжну кризу та незадовільний фінансовий стан багатьох підприємств різних галузей економіки. Несроможність клієнтів кредитних установ виконувати свої грошові зобовязання суттєво знижує рівень ліквідності комерційних банків. Знижує його також надмірно ризикова політика останніх, спрямована на забезпечення високих норм прибутку, внаслідок чого виникають структурні диспропорції у банківських активах і пасивах за сумами та строками розміщення.
        Щоправда, НБУ регулює рівень ліквідності комерційних банків через систему нормативів, виконання яких є обовязковим. Однак порушення, що регулярно фіксуються у даній сфері, запровадження режимів фінансового оздоровлення і навіть відкликання ліцензій на банківську діяльність свідчать про негаразди в управлінні комерційними банками своїми фінансами.

Метою написання курсової роботі є  теоретичне обґрунтування, розробка методичних підходів і практичних рекомендацій, спрямованих на забезпечення ліквідності та платоспроможності комерційних банків.

Обектом дослідження є діяльність комерційних банків, пов'язана з забезпеченням їх стабільного й ефективного існування.

Предметом дослідження є ліквідність та платоспроможність комерційних банків.

Курсова робота представлена трьома  розділами, які в свою чергу розбиваються на підрозділи. В першому розділі розглянуто основні поняття, що характеризують сутність, принципи, класифікацію та організацію ліквідності та платоспроможності комерційного банку. Аналіз  ліквідності та платоспроможності наводиться у другому розділі. У третьому розділі курсової роботи розглянуто рекомендації по підвищенню ліквідності і платоспроможності комерційного банку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РОЗДІЛ 1. ТЕОРИТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ТА ЛІКВІДНОСТІ

 

 

1.1 Cуть і значення  ліквідності та платоспроможності

 

 

Серед авторів підручників по економічному аналізу немає єдиного підходу до визначення понять ліквідності та платоспроможності. Багато дефініцій навіть суперечать одна одній. Загалом, під ліквідністю банку розуміється його здатність розраховуватися за своїми фінансовими зобов’язаннями за рахунок наявних активів, що можуть бути використані для погашення боргів. Такі активи називаються ліквідними засобами. В свою чергу, платоспроможність це здатність банка сплачувати кошти за своїми зобов’язаннями, що вже настали і потребують негайного погашення, за рахунок наявних грошей на банківських рахунках або у готівці. Отже, ліквідність поняття більш широке ніж платоспроможність. Ліквідність – це потенційна платоспроможність. Ліквідність банку визначається через співвідношення різних частин активу та пасиву його балансу. Платоспроможність характеризується наявними грошовими коштами. Водночас, необхідно відрізняти від ліквідності балансу ліквідність активів. Рівень  ліквідності активів пов’язаний із часом, необхідним для перетворення їх у грошові засоби. Чим менше часу необхідно для перетворення даного виду активів у гроші, тим вища його ліквідність. Присутня обернена залежність. [14, c. 112].

В умовах ринкової економіки, коли можлива ліквідація банку унаслідок їхнього банкрутства, платоспроможність та ліквідність є одними з головними  критеріями для визначення фінансового стану банку. Якщо стан розміщення підприємством власних та залучених фінансових ресурсів відповідає умовам ліквідності, таке підприємство гарантоване від банкрутства. Водночас для підтримання підприємства у платоспроможному стані, необхідна відповідність чисто грошових активів потребам щоденних платежів. Наявність залишку коштів на  кінець операційного дня на поточному рахунку а також відсутність прострочених боргових зобов’язань є доброю ознакою з точки зору визначення платоспроможності банка. З іншого боку, надмірна концентрація грошових коштів на поточному рахунку свідчить про нераціональне використання фінансових ресурсів. [14, c. 211]. Цілком достатнім є покриття різниці між кредиторською заборгованістю усіх видів, строки оплати якої настають протягом певного найближчого періоду, та поточною дебіторською заборгованістю, платежі за якою очікуються у той же період. Незадовільна платіжна готовність банка тягне за собою великі непродуктивні витрати банка у вигляді пені за прострочку платежів.  

Визначаючи ліквідність та платоспроможність банка різні користувачі даної інформації мають різні інтереси. Банківсько-кредитні установи цікавить можливість вкладення коштів та отримання їх назад з певним відсотком. Держава вбачає в кожному банку, насамперед, надійного платника податків. Працівники розраховують на своєчасне отримання заробітної плати та перспективи у майбутньому. Аудитори, консультанти або фінансові директори мають на меті вироблення раціональних рекомендацій по покращенню фінансового стану об’єкту, що аналізується.

Низька ліквідність, а отже і платоспроможність банку, спричинюється збитковою діяльністю або низьким рівнем рентабельності, оскільки прибуток є головним джерелом збільшення обсягу фінансових ресурсів, а також нераціональним розміщенням фінансових ресурсів. Все це може призвести до банкрутства та ліквідації банка.     

Таким чином, будучи дуже близькими, поняття ліквідності та платоспроможності не є ідентичними. Відображаючи потенційну платоспроможність ліквідність зорієнтована на перспективу, в той час як платоспроможність характеризує поточний стан банка. Чітка визначеність надає можливість різним контрагентам та зацікавленим суб’єктам зосередити свою увагу на тих явищах та процесах, що найбільшою мірою відповідають їхнім інформаційним запитам та надають можливість прийняття раціональних та правильних рішень.  

 

 

 далее....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Категория: Рефераты | Добавил: smol1988
Просмотров: 6053 | Загрузок: 1270 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 соня  
0
)))

Имя *:
Email *:
Код *:
Поиск
Друзья сайта
  • Раскрутка сайта
  • Беспланые фильмы
  • Статистика
    Rambler's Top100
    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0